Eesti füüsikaolümpiaad

Jooksev info, ülesannete arhiiv, õppematerjalid

Lõppvooru tulemused

| Comments

Sel nädalavahetusel (15. – 16. aprill) toimus Tartus Physicumis 64. Eesti füüsikaolümpiaadi lõppvoor, kus osales 113 parimat ainetudjat üle Eesti.

Õpilastel tuli viie tunni jooksul lahendada nii teoreetilisi kui eksperimentaalülesandeid. Lisaks ülesannete lahendamisele osalesid õpilased aktiivselt ka SPARK Makerlabi kõlari ehitamise töötoas ning kuulasid Erik Tamre huviloengut.

Gümnaasiumi arvestuses võitis olümpiaadi Taavet Kalda (Tallinna Reaalkool, 12. kl, õp Toomas Reimann), talle järgnesid Konstantin Dukatš (Narva Keeltelütseum, 9. kl, õp Aleksander Tšerkašin) ja Richard Luhtaru (Hugo Treffneri Gümnaasium, 10. kl, õp Siim Oks). Põhikooli arvestuses oli parim Hanna-Riia Allas (Tartu Veeriku Kool, 9. kl, õp Koit Timpmann), talle järgnesid Juhan Oskar Hennoste (Miina Härma Gümnaasium, 9. kl, õp Erkki Tempel) ja Leonid Zinatullin (Elva Gümnaasium, 9. kl, õp Geil Siim).

Sarnaselt eelnevatele aastatele on jätkunud trend, kus mõned põhikooliõpilased on julgenud end lõppvoorus gümnaasiumiõpilaste konkurentsis proovile panna: 9. klassi õpilased Konstantin Dukatš, Kaarel Kivisalu, Kaarel Paal ja Hendrik Vija said kõik sellega väga edukalt hakkama.

Olümpiaadi üldvõitja Taavet Kalda on automaatselt arvatud Eesti võistkonda sel suvel Indoneesias toimuval rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil. Ülejäänud neli koondislast selguvad XV Põhja- ja Baltimaade olümpiaadil, mis toimub 3.-5. mail Tallinnas. Samuti valitakse seal Eesti võiskond esimesele Euroopa füüsikaolümpiaadile, mis toimub 20.-24. mail Tartus.

Zürii otsuses on dokumenteeritud auhinnasaajad ning nimetatud Põhja- ja Baltimaade olümpiaadile kutsutud õpilased. Parimatele panid auhinnad välja TÜ füüsika instutuut, TTÜ, Robert Kitt, EFS.

Detailsed tulemuste protokollid:

Gümnaasiumi tulemused: koond 10. kl 11. kl 12. kl
Põhikooli tulemused: koond 8. kl 9. kl

Täname kõiki lõppvoorus osalenud õpilasi ning nende õpetajaid ning soovime jõudu järgmiseks olümpiaadihooajaks valmistumisel või ülikooliõpinguteks!

Comments